In fiecare dimineata, de la un punct incolo tanjesc. Fug picioarele inaintea mea, grabite spre benzinaria Agip, spre lada frigorifica, iar pana ajung la banca mea, imi shhfrrrr ushhs gura. In fiecare dimineata Coca Cola rece, neaparat la doza. Cred c-am innebunit.
(iar cand vad oameni pe strada cu sticla de plastic, la jumatate de litru sau un litru ii compatimesc, cu superioritate. iertare)
-pentru ca uneori secretul sta in desfacutul cutiei. cum sa zic ca pocneste? ca o pastaie de fasole metalica, proaspat culeasa. nu?
Începând de luni, 22 iunie, până undeva prin septembrie, în grila de vară a
Radio România Cultural, care cuprinde emisiuni diferite de cele obișnuite
din t...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu