Nu vrea sa mai iasa din cuptor. Zice ca am asteptari, metrouri din săpun, filme refăcute, stilouri criminale, păsări vorbitoare, ciocolată din arbore de ceai, iar el unu, nu-i in stare. Sotia lui asteapta un copilas, e napadit de ganduri, de emotii. Nu-i vorba, sa inteleg bine io: la mijloc i-o caldura in suflet, o insufletire (cuptorul, i see!). Mai bine sa ma car, imi face semn, l-am prins pe piciorul gresit. Cel normal. Bravo, inca unu care face reguli in propria mea casa
Începând de luni, 22 iunie, până undeva prin septembrie, în grila de vară a
Radio România Cultural, care cuprinde emisiuni diferite de cele obișnuite
din t...
3 comentarii:
Tot cu porcusorii de guineea in picioare?! N-ai vazut asa ceva...
:)))))
pupici!
Groh-groh!
Trimiteți un comentariu