duminică, decembrie 26, 2010

Frigiderul din burtă și căluții de mare

Stăteam eu Așa, pe canapea, cu ușa de la frigider deschisă (în burtă, firește, fiindcă de crăciun acolo car frigiderul) cînd dintr-o dată, din (marele) nimic, mi-am amintit de căluții de mare și valea lor din mulțimea Mandelbrot. Și mi-am zis în gînd: hî, ce bine... Atîta doar îmi pare rău că n-am și eu o mulțime a mea.

2 comentarii:

Anonim spunea...

frumusei si dantelati mai sunt!

crocolili spunea...

daa, si cînd te gîndești că vin dintr-o ecuație de matematică